רוצים שנחזור אליכם להצעת מחיר? השאירו פרטים

עיצוב חדרי אמבטיות – מדריך בסיסי

עיצוב חדרי אמבטיות - מדריך בסיסי

חדרי אמבטיות הן מקומות הממלאים מספר פונקציות. מעבר לשימושים הידועים והמוכרים של ניקיון וסניטציה. חדר האמבטיה משמש במקרים רבים גם כ"חדר התרגעות", מקום בו אנו יכולים להנות מזמן איכות עם עצמנו בעזרת מקלחת חמה או אמבט מרגיע. בעידן מלא מתח כשלנו, צורך התרגעות זה הוא חשוב ביותר. חדרי אמבטיות, אם כן, אלו החדרים החשובים ביותר בכל דירה כיום, הן מבחינת מידת ההשקעה שלנו בהן והן מבחינת הצורך שלנו ליצור בחדרי אמבטיות אווירה מרגיעה. כאשר אנו בוחנים את המרכיבים הבסיסיים ביותר שעושים חדרי אמבטיות  למשרי אווירה מרגיעה, אנו נשים לב לשלושה אלמנטים קריטיים. האחד, האמבטיה עצמה. השני, השימוש באריחים מתאימים והשלישי הוא עיצוב חלל החדר.

תכנון חלל החדר

חדרי אמבטיות הן, בממוצע, חדרים בעלי חלל יחסית קטן. זאת, מתוך מחשבת האדריכל כי מכיוון שזמן השהיה בחדרים אלו הוא קטן ופונקציונאלי באופיו, הצורך בתכנון לשימוש מקסימלי בחלל הנתון לחדר יהיה נמוך. אולם, ככל שחדרי אמבטיות הופכים מרכזיים בבתים, כך גם עיצוב נכון שלהם. תכנון החלל אמור להתחלק לשני סוגים. הראשון, הוא תכנון פונקציונאלי של החלל, כלומר תכנון חלל החדר שישמש למטרות שאנו מגדירים. השני, הוא תכנון אסתטי של חדרי אמבטיות. כלומר, בחירת חומרי הריהוט, הריצוף והאמבט עצמו.

מכיוון שהחלל הנתון לרשותנו בעיצוב האמבט הוא מוגבל, עלינו להחליט מראש לגבי עיצוב חדר האמבטיה שלנו, זאת מתוך מבחר עיצובים שונים לחדרי אמבטיה, כאשר חובבי העיצוב מבינינו ייהנו מההזדמנות. כשאנו מעצבים את החלל עלינו להחליט האם אנו רוצים אמבט? האם נרצה מקלחת בלבד? עיצוב האמבטיה הפופולארי ביותר של חדרי אמבטיות הוא של אמבט עם מקלחת. בנוסף, עלינו לדעת אם למקם בחלל החדר גם מכונת כביסה, להתאים את גודל הכיורים לעיצוב החלל הכללי ואף להחליט על גודל האמבט עצמו.

אריחים ובחירת אמבטיה

נוסף על עיצוב חדרי אמבטיות כך שימלאו גם את הפונקציה המרגיעה שהן אמורות למלא, כך גם את השימושים הנוספים כגון כביסה. אלמנט האווירה גם הוא חשוב ובעל תפקיד משמעותי. סוג האריחים משחק תפקיד חשוב ביות בעיצוב חדרי אמבטיות, מכיוון שהאריחים קובעים את האווירה. למשל, שימוש באריחים טיפוסיים בעלי צבעים קרים או צבעי פסטל בהירים, כגון כחול, אפור, לבן ואף ירוק, יוצרים אווירה רגועה. לעומתם, חדרי אמבטיות עם אריחים בצבעים חמים או בעלי עיצוב מיוחד כגון אריחים מעוטרים וצבועים בסגנון צפון אפריקאי, מנסים פחות ליצור אווירה מרגיעה ויותר לענג את העין, דבר היוצר רוגע מסוג מעט שונה.

בחירת אמבט, לעומת זאת, היא פעולה המשלבת בין צרכים שונים. הצורך הראשון, הוא צורך עקרוני של תכנון החלל והתאמת האמבט אל החלל הנתון. כאן, למשל, באה לידי ביטוי הפונקציה התכנונית של עיצוב חדרי אמבטיה, אך גם ההיבט האסתטי הרצוי. בחירת חומר האמבט וצורתו, אם כן, צריכה להתאים לחלל החדר, חומר האמבט משקף את הטעם האסתטי של המעצב. בכך, עיצוב אמבטיות הוא מעבר לבחירה של ריהוט נוח או העדפות אישיות, אלא חלק משיקולים של תפיסת חלל האמבטיה וחשיבותו.

אודות צ'יבי אמבטיות

צ'יבי אמבטיות מנוהל על ידי ניר גרטי המתמחה בשירות של חידושי אמבטיות, תיקו אמבטיות ציפוי אמבטיות, הלבשת אמבטיות חידוש כיורים ועוד. אנו מתחייבים לשירות של 100% שבירת רצון של הלקוח לתוצאה מושלמת באחריות. אנו משתמשים בחומרים מתקדמים וכלים המותאמים לכל עבודה והכי חשוב אנו מגיעים ומסיימים את העבודה בזמן. 

מחבר המאמר

Picture of ניר גרטי

ניר גרטי

מנהל ומקים העסק צ'יבי אמבטיות. ניסיון של מעל ל 16 שנים בתחום חידושי אמבטיות, ציפוי אמבטיות, הלבשת אמבטיות ועוד. אנו מתמקדים בשירות מיוחד ואכותי לכל לקוח במטרה ל 100% שביעות רצון של הלקוח. ניר גרטי נותן שירות עם חיוך מה שבעצם הופך את השירות לחוויה ותוצאה מושלמת.

מחבר המאמר

Picture of ניר גרטי

ניר גרטי

מנהל ומקים העסק צ'יבי אמבטיות. ניסיון של מעל ל 16 שנים בתחום חידושי אמבטיות, ציפוי אמבטיות, הלבשת אמבטיות ועוד. אנו מתמקדים בשירות מיוחד ואכותי לכל לקוח במטרה ל 100% שביעות רצון של הלקוח. ניר גרטי נותן שירות עם חיוך מה שבעצם הופך את השירות לחוויה ותוצאה מושלמת.

תפריט נגישות